כיצד עלה הצורך לשיפור מיגון/מיגון חדר קיים?

בשנים האחרונות עלתה דרישה מהשטח לשיפורי מיגון שאינם תוספת בניית ממ"ד קונבנציונלית. הסיבות לדרישת מיגון חדר קיים היו רבות: בנייה צפופה שאינה מאפשרת התרחבות החוצה, בניינים אשר הדיירים תלויים בהסכמת הדיירים האחרים להתמגן, בתים פרטיים שאינם רוצים לפגוע במרחב הציבורי שלהם ועוד. בהתאם לכך הוציא פיקוד העורף קול קורא שבו הוא מזמין חברות להציע פתרונות שיפור מיגון שונים.

  לקבלת ייעוץ ללא עלות וללא התחייבות צרו קשר073-2803698

  מיגון חדר פנימי- אודות הניסוי שערך פיקוד העורף בכדי לאשר את פתרון המיגון הייחודי

  כאשר הוציא פיקוד העורף קול קורא, ניגשו חברות שונות עם שיטות שונות למבחן פיצוץ בשטח. שיטה שעברה בהצלחה הייתה מיגון חדר פנימי עם פלטות מפלדה, למעשה זו השיטה היחידה שעברה את הניסוי של פיקוד העורף בהצלחה. הניסוי דימה פגישה של טיל מסוג סקאד (830 קילו) במרחק של 30 מטר מהחדר הנבדק. הלבנים שמסביב לחדר נפלו, אולם החדר נשאר שלם לחלוטין וכך נמצאה השיטה כאפקטיבית לפגיעה קרובה. בשיטה זו בוחרים חדר קיים ומתאים בבית ומבצעים את הפעולות הבאות: מפרקים את קו הריצוף ההיקפי של החדר ומניחים פלטות פלדה מקו רצפה ועד תקרה. מחליפים את החלון והדלת הקיימים , לחלון ודלת ייעודים לרסס והדף (כאשר בדר"כ הדלת החדשה תיפתח החוצה בכדי שבעת פיצוץ היא לא תעוף על יושבי החדר). למעשה יוצרים מאין "קופסא" מוגנת, אשר בעת פיצוץ שומרת על עצמה שלמה. מיגון החדר לוקח עד שבועיים, העבודה היא מאוד נקייה והחדר חוזר לקדמותו בצורה מלאה. חשוב לציין: במידה וממגנים חדר בבית מבנייה קלה (גג שאינו מבטון), יש למגן גם את התקרה.

  אוכלוסיית יעד ששיפור מיגון -מיגון חדר פנימי, עשוי להיות רלוונטי במיוחד עבורם

  מיגון חדר פנימי הינו פתרון יעיל במיוחד עבור בניינים משותפים שהדיירים המתגוררים בהם אינם מצליחים להתאחד לכדי 61% הסכמה בנושא הממ"דים. בשיפור מיגון חדר פנימי כל דייר יכול לעשות זאת בצורה אינדיבידואלית. כמו כן בתים פרטיים בעלי חריגות בנייה, מיגון חדר פנימי אינו מצריך התרים מקדימים, משום שהשינוי הוא פנימי, אולם כן משביח את שווי הנכס. אוכלוסיות שונות אשר התרגלו לחיות בחדרם ואף דאגו להנגיש אותו: בני הגיל השלישי, בעלי צרכים מיוחדים וכדומה, מוצאות במיגון חדר פנימי פתרון מצוין עבורם. יש לקחת בחשבון שמיגון חדר פנימי מקטין כל דופן של החדר ב8-10 סנטימטרים בשל עיבוי הקיר והגמר. בסופו של דבר החדר שבחרה המשפחה למגן חוזר לקדמותו בסיום העבודה ונראה בדיוק כמו שהיה לפני כן.

  לקבלת מידע נוסף צרו קשר עכשיו עם צוות מיגון לכולם 073-2803698 או השאירו פרטים בטופס צור קשר 

  צרו קשר עם צוות מיגון לכולם

  מעוניינים לשמוע עוד? מוזמנים לפנות אלינו

  מייל: info@migun.org.il

  טלפון: 073-2803698


   שם (חובה)

   דואר אלקטרוני (חובה)

   טלפון

   תוכן ההודעה

    contact-us