מהם תקנותיו האחרונות של פיקוד העורף במיגון חדר קיים ?
ב2011 קבע פיקוד העורף את תקנותיו האחרונות בנושא "שיפור מיגון", ומאז לא חידש אותם, לפיכך משפחות שמחויבות ב"שיפור מיגון" לצורך הגדלת ביתם, ללא יכולת לבניית ממ"ד, או לחילופין לצורך טופס 4, מחויבות לבצע את המיגון באחת משתי שיטות עם בטון ולא יאושר ביצוע מיגון חדר בכל שיטה אחרת.

לקבלת מידע נוסף צרו קשר עכשיו עם צוות מיגון לכולם 073-2803698 או השאירו פרטים בטופס צור קשר 

אלו חדרים ניתן למגן?
פיקוד העורף קובע בתקנותיו שניתן לבצע מיגון לחדר קיים ,אשר נבנה בבנייה קונבנציונאלית קרי: בלוקים או בנייה טרומית, במידה והבית בנוי בכל אחת מהשיטות האחרות, לא ניתן לבצע את שיפור המיגון, למעשה מספיק שאחד הקירות אינו מבלוק 7 לכל הפחות, יש ליצור מענה לקיר עצמו, ורק לאחר מכן ניתן לדפנו מבפנים. כמו כן, בכל הקשור למיגון לחדר קיים, פיקוד העורף קובע שאין צורך לגעת בגג המבנה בעת שיפור המבנה, משום שבדיוק כמו בבניית ממ"ד, הפתרון נועד למענה להדף ורסס, ולא לפגיעה ישירה. יחד עם זאת, אנו מסייגים זאת, במידה והגג אינו גג בטון ,אלא גג רביץ, מחובתנו לתת מענה ראשוני לגג, ורק לאחר מכן להחל בפעולת הדיפון הפנימי מהן שתי השיטות המומלצות על ידי פיקוד העורף בעת בעת בניית מיגון לחדר קיים. בשתי השיטות מבטון שנמנה כעת, עיקרון הפעולה הינו זהה: במידה ויש תקרה "קלה" יוצקים תקרה, לפחות 15 ס"מ, אחרת לא נוגעים בה, לאחר מכן מפרקים קו ריצוף הקיפי של החדר הנבחר, על מנת להתעגן לרצפה ולתקרה, מחליפים את החלון והדלת הקיימים לרסס והדף, ורק כאשר כל הקונסטרוקציה מוכנה, יוצרים קופסא מונוליתית אחת, שבה הקירות מעוגנים לדלת והחלון. לאחר מכן מבצעים את הגמרים הנדרשים, להחזרת החדר למצב הקודם.
להלן שתי החלופות
1. מיגון חדר קיים- התזת בטון- לפחות 8 ס"מ של התזה , בנוסף לקיר בלוקים קיים, כלומר מעגנים רשתות לרצפה ולתקרת המבנים, מחליפים את החלון והדלת לייעודיים , ועל כל הקונסטרוקציה מתיזים 8 ס"מ בטון ,בנוסף לקיר בלוקים הקיים, במידה ואין קיר בלוקים, יש להתיז לפחות 15 ס"מ בקיר חיצוני ו12 ס"מ בקיר פנימי, עם סיום ההתזה ויבוש הבטון, יבוצע טיח בגר(לא יותר מ2 מילמטר), צביעה והחזרת החדר לקדמתו, כולל השלמת ריצוף/פרקט 2.מיגון חדר קיים - יציקת בטון- לפחות 10 ס"מ של יציקה, בנוסף לקיר בלוקים קיים, כלומר עושים טפסנות פנימית לכלל קירות החדר, מחליפים את החלון והדלת לייעודיים , ועל כל הקונסטרוקציה יוצקים 10 ס"מ בטון ,בנוסף לקיר בלוקים הקיים, במידה ואין קיר בלוקים, יש לצקת לפחות 15 ס"מ בקיר חיצוני ו12 ס"מ בקיר פנימי, עם סיום היציקה ויבוש הבטון, יבוצע טיח בגר, שלא יעלה על עובי של 2 מילמטר), צביעה, והחזרת החדר לקדמתו, כולל השלמת ריצוף/פרקט. במרבית המקרים בעת מיגון חדר קיים נמליץ אודות התזה, משום ששיטה זו פחות מכבידה על הקונסטרוקציה הקיימת, וחוסכת למשפחה בעלות.

לקבלת מידע נוסף צרו קשר עכשיו עם צוות מיגון לכולם 073-2803698 או השאירו פרטים בטופס צור קשר 

Ⓒ כל הזכויות שמורותת כל הזכויות שמורות למחבר/ים. אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן הנל בלא קבלת הסכמתם של המחברים בכתב ומראש. הכותבים אינם ...