מהו ממ"מ-מרחב מוגן מוסדי?

במקביל לממ"ד–מרחב מוגן דירתי, ישנו פתרון אשר מיועד בעיקר למגזר העסקי והציבורי ממ"מ- מרחב מוגן מוסדי, הממ"מ נועד למבנים ציבוריים קרי: בתי ספר ,קופות חולים, משרדים וכדומה או לחילופין למפעלים אשר רישיון העסק מותנה בבנייתו,.

מטרתו של הממ"מ- מרחב מוגן מוסדי

המטרה של הממ"מ היא הגנה לעובדי המקום ולשוהים בו בזמן ירי הטילים, פיקוד העורף הוא הגוף המאשר את מפרט הממ"מ- המרחב המוגן המוסדי, יש לציין שהחוק מחייב מיגון לכל מפעל , לכן לעיתים זהו פיתרון בלתי נמנע. הרעיון שמאחורי הממ"מ הינו שבשעת מתקפה, יהיו לכל העובדים/מבקרים במקום אפשרות לשהות במרחב מוגן מוסדי.

לקבלת מידע נוסף צרו קשר עכשיו עם צוות מיגון לכולם 073-2803698 או השאירו פרטים בטופס צור קשר 

מפרט הממ"מ- מרחב מוגן מוסדי

שטח המרחב המוגן המוסדי נקבע ביחס למספר העובדים/מבקרים אשר צפויים לפקוד אותו בשעת חירום וההחלטה על גודלו נקבעת על ידי מהנדס מחוז של פיקוד העורף. גודלו המינימלי של ממ"מ לא יקטן מ-10 מטרים רבועים נטו , והאומדן נעשה על ידי יחס של 1.25 מטר לאדם. לצורך ההמחשה ממ"מ של 20 מטר נועד ל25 אזרחים שיפקדו אותו בשעת חרום, יחד עם זאת במקרים רבים בעת בניית ממ"מ מותירים לבנות מרחב מוגן קטן או לחילופין מחייבים לבנות ממ"מ גדול יותר, על בסיס משתנים רבים, לכן יש להתייחס לנוסחץ בניית הממ"מ ככלל אצבע שיש בו יוצא מין הכלל.

ממ"מ יביל אל מול בנייה במקום

ישנם 2 אופציות להשמת הממ"מ-מרחב מוגן מוסדי במקום הרצוי, הראשונה מבניהן: לבנות את הממ"מ-מרחב מוגן מוסדי במפעל החברת בנייה ולשנע אותו ליעד, יתרון השיטה היא שאין עובדים במקום שהזמין את הממ"מ במשך חודש , לכלוך, רעש וכדומה. חיסרון השיטה היא שהשינוע וההנפה מייקרים לרוב את עלות הפרויקט, מפאת הסיבה שמדובר במבנה כבד מאוד, ולפיכך ההנפה והצבה מותנית במנופים כבדים, אשר תמחורם מגיע לכדי עשרות אלפי שקלים ליום עבודה. לפיכך בחלק מהמקרים ההזמנות הן לבניית ממ"מ במקום, אשר עורכת כחודש. אולם ישנם מנכ"לים שבוחרים בשיטה היבילה מפאת הסיבות שתוארו לפני כן.

ממ"מ כפתרון למשקים חקלאים

הממ"מ-מרחב מוגן מוסדי, עשוי להוות פתרון עבור משק חקלאי בעל מספר בתים ללא ממ"ד, הסיבות שפיקוד העורף יאשר או לא את פתרון הממ"מ, קשורות למרחק הבתים למקלט נוסף או לחלופין למרחק הבתים בניהם. במקרים רבים פיקוד העורף אישר ממ"מ למשקים, מה שחוסך משמעותית לבעלי המשק, משום שהם בונים מבנה מוגן אחד ,ולא שניים או שלושה לכל בית. כמו בכל פתרון גם כאן יש יתרון וחיסרון, את היתרון מנינו, והוא יתרון פיננסי, והחיסרון הוא שלא ניתן

לקבלת מידע נוסף צרו קשר עכשיו עם צוות מיגון לכולם 073-2803698 או השאירו פרטים בטופס צור קשר 

Ⓒ כל הזכויות שמורותת כל הזכויות שמורות למחבר/ים. אין להעתיק, להפיץ, להציג בפומבי או למסור לצד שלישי כל חלק מן הנל בלא קבלת הסכמתם של המחברים בכתב ומראש. הכותבים אינם ...